ILOVEALLAH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ILOVEALLAH

ISLAM
 
ForumPortaliKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohu
Affiliates
Tema Fundit
» Floktarja e bijës së Faraonit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 11:50 am nga Admine

» Çdo namaz i falur në xhami, është zëvendësim i Tehijjetu’l-mesxhidit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 11:23 am nga Admine

» A duhet të lexohet Bismilahi në secilin reqat?
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 11:15 am nga Admine

» Falja e namazit të natës me xhemat
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 11:12 am nga Admine

» DISKUTO RETH FACEBOOKIT
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 10:57 am nga Admine

» SELAMUN ALEJKUM ANTAR TE NDERUAR
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 10:53 am nga Admine

» Selamullahi alejkum
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 10:41 am nga Admine

»  Allahu Ekber,çdo brengë largohet nga zemra
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 11, 2012 11:58 pm nga Admine

» Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeSat Feb 11, 2012 11:23 pm nga Admine

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistikat
Forumi ka 14 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Asija

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 45 artikuj v 42 temat
Sondazh
Si ju duket Forumi i motrave?
Shumë i mirë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_lcap0%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_rcap
 0% [ 0 ]
I Mirë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_lcap100%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_rcap
 100% [ 1 ]
Deri diku
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_lcap0%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_rcap
 0% [ 0 ]
I Keq
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_lcap0%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 1
Ora në Forum
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Vizitorët në Forum
Free counter and web stats -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- free counters
Free counters
Kohët e namazit

 

 Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lazimeli




Numri i postimeve : 3
Join date : 18/12/2011

Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
MesazhTitulli: Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!   Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Icon_minitimeTue Dec 27, 2011 9:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]Vazhdon drama e skandaleve të medias perëndimore kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Javë më parë, gazetari i së përditshmes me tirazhin më të madh në Angli “Daily Star”, në një letër të publikuar në gazetën “The Guardian” njoftonte dorëheqjen e tij nga gazeta për shkak se ishte lodhur nga shpifja dhe sajimi i lajmeve kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Richard Peppiatt në letrën e tij theksonte se nuk dëshironte më që të sajojë lajme kundër myslimanëve dhe kritikonte ashpër drejtuesit e gazetës “Daily Star”. Ai bëri të njohur se në gazetë lajmet e publikuara në lidhje me myslimanët nuk kanë patur të bënin me realitetin dhe kanë qenë krijim i fantazisë së njerëzve si unë dhe gazetarëve të tjerë.

Gazetari britanik është marrë në pyetje nga Komisioni kombëtar për hulumtim të medias dhe ka pranuar se lajmet që publikohen për Islamin dhe myslimanët janë sajim dhe shpifje dhe qëndrojnë larg realitetit, raportoi portali Presheva.

Kjo është goditja e dytë më e madhe ndaj mjeteve të komunikimit masiv në ishullit pas skandaleve të përgjimit nga kompania Murdoch.

Duke iu përgjigjur pyetjes se pse nuk je ankuar për këtë? ai tha se ata që ankoheshin, largoheshin menjëherë nga puna duke përjetuar një situatë delikate në aspektin personal dhe profesional.

“Kohë më parë një gazetare u ankua për lajmet kundër myslimanëve dhe më pas ‘ia nxinë jetën asaj’, kështu që për dy javë rresht atë e detyruan të sajonte lajme kundër myslimanëve derisa më në fund u detyrua të japë dorëheqje nga gazeta”, i tha Richard Peppiatt komisionit.

Ai shtoi se për fat të keq kjo gjendje e ka vrarë në ndërgjegje duke e detyruar të dorëhiqet dhe të bëjë divorc për pak kohë me profesionin e tij të dashur. /Drita Islame/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ILOVEALLAH :: Forumi i Përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: